KIERMASZ WALENTYNKOWY

Z okazji Walentynek w naszej szkole odbył się kiermasz ciast klas 0-7 połączony z konkursem na najpiękniejszy słodki wyrób związany z tematyką tego dnia. Wszystkie ciasta były tak piękne i smaczne, że z powodzeniem mogłyby zostać zaprezentowane przez ich autorów w programie Masterchef. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom z klas 0-7, którzy je przygotowali i zasilili nasz kiermasz swoim wspaniałym wyrobem. Szczególne podziękowania kierujemy do Pań, które przygotowały słodkie stoisko i przez wiele godzin obsługiwały "klientów" kiermaszu.

WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLAKÓW 23.01

W dniu 23.01.2018r. odbyły się aktywne, sportowe warsztaty dla przedszkolaków – dzieci 5-6 letnich. Dzieci wysłuchały na czym będzie polegało spotkanie i jakie urozmaicone zadania na nich czekają, ale na samym początku nauczyciele przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas konkurencji. Część główna polegała na podzieleniu dzieci na drużyny, które na wyścigi „lepiły” bałwana z papieru, brały udział w wyścigach rzędów, grały w gry integracyjne. Na zakończenie spotkania odpowiadały na krótkie pytania podsumowujące: co to jest sport, jakie występują dyscypliny sportowe i dlaczego ludzie uprawiają sport. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało słodki upominek.

BOŻE NARODZENIE 2017

SZKOLNA FABRYKA ANIOŁÓW

W  tym roku po raz pierwszy w naszej szkole zrealizowano bardzo ciekawe przedsięwzięcie bożonarodzeniowe – uruchomiona została niepowtarzalna „Fabryka Aniołów". Już od października  uczniowie klas starszych, wspomagani przez członków Samorządu Uczniowskiego, pod opieką pań Katarzyny Kłosowskiej i Marty Truszkowskiej w ramach zajęć z rękodzielnictwa, wykonywali anioły z papieru. Malowali też i przyozdabiali anioły gipsowe, które zaopatrzyli w piękne życzenia skierowane do wszystkich pracowników szkoły:

DZIEŃ TUMBO 2017

21 listopada w 100 gdańskich placówkach oświatowych odbędzie się „Dzień Tumbo” czyli Dzień Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w Żałobie. Uczniowie wraz z nauczycielami podejmą rozmowy o potrzebach osieroconych dzieci, a także zorganizują kwesty charytatywne na rzecz podopiecznych Fundacji Hospicyjnej. Jednocześnie zapraszamy rodziców i opiekunów poszukujących inspiracji i wsparcia w pomaganiu osieroconym dzieciom i nastolatkom na spotkanie w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Spotkanie otwarte dla mieszkańców Gdańska Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC ul. M. Kopernika 6, Gdańsk godz. 17.30-18.30 21 listopada 2017 (wtorek).

KOSMICZNA PODRÓŻ PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 24 października odwiedziły nas przedszkolaki. Wzięły udział w zajęciach pt. "Kosmiczna podróż". W czasie zajęć dzieci oglądały prezentację na temat Układu Słonecznego. Podziwiały Drogę Mleczną, asteroidy, planetoidy, planety i pojazdy krążące po kosmosie. Zapoznały się z historią lotów kosmicznych, od pierwszych prób, poprzez psa Łajkę i Jurija Gagarina. Poznały pierwszego człowieka na księżycu - Nila Amstronga. Wspólnie zaśpiewały kosmiczną piosenkę. Zbudowaliśmy też rakietę. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy rakietowy taniec. Do przedszkola dzieci wróciły z kosmicznymi kolorowankami i słodkimi niespodziankami. Wkrótce kolejne spotkanie.