MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI 2018

17 września 2018r. w naszej szkole będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Kropki. Dla uczniów klas 0-3 przygotowane będą różnego rodzaju „kropkowe” zabawy i atrakcje. Natomiast uczniowie klas 4–8 wezmą udział w Międzyklasowym Turnieju „Z kropką w tle”. Ponadto odbędzie się Konkurs na Najlepszy Kropkowy Strój (który obowiązuje tego dnia każdego), a w szkolnej galerii „wyrośnie” wielkie, kropkowe Drzewo Talentów.

GOTOWI DO DROGI!

Początek nowego roku szkolnego zbiegł się z inauguracją siódmej edycji programu edukacyjnego "Gotowi do Drogi - Autochodzik". Dzięki programowi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki uczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie tylko jako piesi, ale również rowerzyści czy pasażerowie. Dzisiaj naszą szkołę odwiedził wiceprezydent p.Piotr Kowalczuk przekazując zestaw materiałów dydaktycznych. Z uśmiechem spełnił prośbę pierwszoklasistki o wpis do zeszytu jej "złotych myśli". Dziękujemy za spotkanie!

CZAS NA WAKACJE!

PROJEKT MALI GDAŃSZCZANIE-PODSUMOWANIE

Przez cały rok szkolny chętni uczniowie klas 2 i 3 brali udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym "Mali Gdańszczanie". Co miesiąc dzieci miały do wykonania zadanie związane z historią naszego miasta. Wszyscy wypadli znakomicie, a na apelu otrzymali dyplomy i nagrody. Niezwykłym zaskoczeniem dla nas wszystkich było zaproszenie uczestników projektu przez Pana Prezydenta Piotra Kowalczuka. W dniu 21 czerwca wraz z Panią dyrektor Marzeną Sztygar pojechaliśmy do Urzędu Miejskiego na to niezwykłe spotkanie. Każdy z uczniów pokazał swoje prace oraz opowiedział o zadaniach, które były do wykonania. Gratulujemy wszystkim uczniom i dziękujemy również rodzicom, którzy wspólnie z dziećmi włączyli się do projektu.

Katarzyna Jadeszko, Dominika Barczuk

SENIORZY NA MEDAL

12.06 odbyły się ostatnie zajęcia z języka angielskiego dla seniorów. Panie zdały egzamin końcowy i otrzymały dyplom za wspaniałe wyniki w nauce. Jestem pewna, że zdobytą wiedzę nasze wspaniałe Seniorki wykorzystają na prowadzenie konwersacji w języku angielskim z Wnuczętami - uczniami i uczennicami naszej szkoły.
Anna Krefta-Kowalczuk

DZIEŃ CHIŃSKI W NASZEJ SZKOLE

Początek czerwca uczniowie klas młodszych i starszych przywitali Dniem Chińskim. Przygotowana prezentacja pozwoliła poznać kulturę oraz tradycję tego kraju. Uczniowie wzięli udział  w trudnej sztuce wykonywania plecionek ze sznurków, wycinania dekoracji z papieru, kaligrafii, pokazu i wspólnego parzenia zielonej herbaty, malowania masek, nauce jedzenia pałeczkami, zabawy Zośką oraz w pokazie chińskiej mody. Na zakończenie tego ciekawego dnia odbyły się zawody sportowe, na których zwycięskie drużyny otrzymały medale. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!