SENIORZY NA MEDAL

12.06 odbyły się ostatnie zajęcia z języka angielskiego dla seniorów. Panie zdały egzamin końcowy i otrzymały dyplom za wspaniałe wyniki w nauce. Jestem pewna, że zdobytą wiedzę nasze wspaniałe Seniorki wykorzystają na prowadzenie konwersacji w języku angielskim z Wnuczętami - uczniami i uczennicami naszej szkoły.
Anna Krefta-Kowalczuk

DZIEŃ CHIŃSKI W NASZEJ SZKOLE

Początek czerwca uczniowie klas młodszych i starszych przywitali Dniem Chińskim. Przygotowana prezentacja pozwoliła poznać kulturę oraz tradycję tego kraju. Uczniowie wzięli udział  w trudnej sztuce wykonywania plecionek ze sznurków, wycinania dekoracji z papieru, kaligrafii, pokazu i wspólnego parzenia zielonej herbaty, malowania masek, nauce jedzenia pałeczkami, zabawy Zośką oraz w pokazie chińskiej mody. Na zakończenie tego ciekawego dnia odbyły się zawody sportowe, na których zwycięskie drużyny otrzymały medale. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

DZIECIĘCA SESJA RADY MIASTA

W środę 1-go czerwca odbyła się Dziecięca Sesja Rady Miasta Gdańska. Sesję poprowadził przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek. Dorośli radni przed rozpoczęciem obrad wręczyli naszym przedstawicielom Aleksandrze Formeli i Annie Pettke akt nominacji na radnego oraz niewielkie prezenty z okazji ich święta.

RODZINNY BIEG GDAŃSZCZAN 2018

XIII Rodzinny Bieg Gdańszczan odbył się nietypowo, bo w Parku im.Jana Pawła II. Mimo iż to sobota wolna od zajęć, nie mogło nas tam zabraknąć. W imprezie biegowej uczestniczyło ponad 1000 osób. Liczną grupę stanowili uczniowie i nauczyciele z SP nr 80. Wszystkim udało się ukończyć bieg w dobrych nastrojach - gdyż właśnie dziś chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę a nie o wynik. Wszystkim uczestnikom z naszej szkoły dziękujemy za zaangażowanie i liczymy iż w przyszłym roku będziemy jeszcze liczniejszą grupą.

PIERWSZY TYDZIEŃ ROWEROWEGO MAJA

Pierwszy tydzień ROWEROWEGO MAJA za nami.
Na rowerach, hulajnogach, deskoralkach - dojeżdżają do szkoły uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice. Na razie zajmujemy II miejsce. Nie odpuszczajcie!
Piszą o nas na www.gdansk.pl - czytaj.

WSPÓŁPRACA Z INSTYTUTEM KONFUCJUSZA

Dnia 13 marca 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 80 zawarła umowę o współpracy edukacyjnej z Uniwersytetem Gdańskim, reprezentowanym przez Dyrektora Instytutu Konfucjusza UG - dr Wojciecha Bizona. Uniwersytet przyjmuje do wykonania dla uczniów: przygotowywanie i prowadzenie przez pracowników naukowo-dydaktycznych i lektorów UG lub związanych z Instytutem Konfucjusza UG zajęć edukacyjnych w formie różnorodnych zajęć m.in. nauki języka chińskiego, tai chi, nauki kaligrafii.