DZIEŃ TUMBO 2017

21 listopada w 100 gdańskich placówkach oświatowych odbędzie się „Dzień Tumbo” czyli Dzień Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w Żałobie. Uczniowie wraz z nauczycielami podejmą rozmowy o potrzebach osieroconych dzieci, a także zorganizują kwesty charytatywne na rzecz podopiecznych Fundacji Hospicyjnej. Jednocześnie zapraszamy rodziców i opiekunów poszukujących inspiracji i wsparcia w pomaganiu osieroconym dzieciom i nastolatkom na spotkanie w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Spotkanie otwarte dla mieszkańców Gdańska Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC ul. M. Kopernika 6, Gdańsk godz. 17.30-18.30 21 listopada 2017 (wtorek).

KOSMICZNA PODRÓŻ PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 24 października odwiedziły nas przedszkolaki. Wzięły udział w zajęciach pt. "Kosmiczna podróż". W czasie zajęć dzieci oglądały prezentację na temat Układu Słonecznego. Podziwiały Drogę Mleczną, asteroidy, planetoidy, planety i pojazdy krążące po kosmosie. Zapoznały się z historią lotów kosmicznych, od pierwszych prób, poprzez psa Łajkę i Jurija Gagarina. Poznały pierwszego człowieka na księżycu - Nila Amstronga. Wspólnie zaśpiewały kosmiczną piosenkę. Zbudowaliśmy też rakietę. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy rakietowy taniec. Do przedszkola dzieci wróciły z kosmicznymi kolorowankami i słodkimi niespodziankami. Wkrótce kolejne spotkanie.

FESTYN RODZINNY 7 PAŹDZIERNIKA 2017

Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie, Rada Rodziców i Rada Szkoły SP nr 80 zapraszają na FESTYN RODZINNY, który odbędzie się 07.10.2017r. (sobota), w budynku NASZEJ SZKOŁY, w godzinach 11.00-13.00. Na wszystkich czekać będą wspaniałe atrakcje i niespodzianki!!! Do zobaczenia!!!

NASZ KOLEJNY SUKCES!

Pragniemy poinformować społeczność szkolną o kolejnym wyróżnieniu naszej placówki. Na konferencji w Cetniewie zorganizowanej przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku nasza szkoła otrzymała CERTYFIKAT SZKOŁY EDUKACJI GLOBALNEJ, a panie Anna Pisowacka i Lucyna Cybula  CERTYFIKATY LIDERÓW.  Gratulujemy!

UCZNIOWIE SPOTKAJĄ SIĘ Z WILLIAMEM I KATE!

Mamy wspaniałą, niecodzienną wiadomość! Dziesięcioro uczniów naszej szkoły zostało zaproszonych na spotkanie z księciem i księżną Cambridge Williamem i Kate. W lipcu tego roku para książęca odwiedzi Gdańsk. Jednym z punktów wizyty będzie zwiedzanie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego – i to właśnie w tym miejscu uczniowie i uczennice naszej szkoły będą mieli okazję osobiście spotkać się z przyszłym królem Anglii i jego małżonką.

SPEŁNIŁY SIĘ NASZE MARZENIA...

Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 80  na pewno zapamięta 19 czerwca 2017 roku. Po kilku latach starań powstał na naszym terenie wspaniały kompleks rekreacyjno-sportowy. Obiekt nowoczesny, ogrodzony, oświetlony, z  bezpiecznymi nawierzchniami. Sukcesy sportowe naszych  uczniów, a także profesjonalne i merytoryczne zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego skutkuje tym,  że nasi uczniowie są chlubą nie tylko szkoły, ale także naszej gminy. Dziękujemy włodarzom Gdańska za tak wspaniały obiekt!