WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2018

Szkoła Podstawowa nr 80  przyłączyła się do
Orkiestrowego Grania w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
Działo się wiele, i na scenie i poza nią, w czasie Finału w naszej szkole. Wystąpiło wielu wykonawców. Zagrali również z nami przedstawiciele Chin. Niezwykle emocjonująca była licytacja mrówki, która osiągnęła kwotę 510zł :)) Wszyscy świetnie się bawili.  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli tegoroczny Finał WOŚP: występującym, darczyńcom i naszym dzielnym wolontariuszom, którzy kwestowali na terenie szkoły. Zebraliśmy 6295,27zł! Okazało się, że wspólna wędrówka ku wartościom nie jest pustym hasłem!!  Jesteśmy tyle warci, ile możemy dać drugiemu człowiekowi.
DZIĘKUJEMY!!!!!!

PODZIĘKOWANIA OD FUNDACJI HOSPICYJNEJ 2017

Szanowni Państwo,
Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie 21 listopada 2017 roku Dnia Tumbo, czyli Dnia Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w Żałobie. Otrzymaliśmy od Państwa wiele cennych informacji zwrotnych oraz pięknych zdjęć. Ten dzień był bardzo pomarańczowy! Uczniowie dowiedzieli się, kim jest słoń Tumbo, poruszali temat śmierci i żałoby, a także zaangażowali się w pomoc osieroconym dzieciom. Jesteśmy wdzięczni za podjęcie współpracy oraz wysiłek, który włożyli Państwo w przygotowanie zajęć oraz kwest! Jednocześnie z radością informujemy, że Państwa uczniowie zebrali 193,51 złotych do skarbonki charytatywnej Fundacji Hospicyjnej. Dziękujemy!

ZOSTAŃ ŚW. MIKOŁAJEM - PODSUMOWANIE

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej: uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w akcji charytatywnej "Zostań Świętym Mikołajem". 6 grudnia podczas kiermaszu ciast zbieraliśmy pieniążki dla naszej chorej koleżanki Nadii. Dziękujemy wszystkim rodzicom, babciom, ciociom za upieczenie przepysznych ciast, ciasteczek, babeczek, pierniczków, pączków itp.,  a wszystkim uczniom za liczny udział w akcji! Dzięki Wam uzbieraliśmy 1690.00 zł! Zebrana kwota została wpłacona na konto fundacji Kawałek Nieba i zostanie przeznaczona na zakup specjalistycznych leków oraz rehabilitację. Pamiętajcie: Dobro wraca!

PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA

W listopadzie w naszej szkole odbywała się zbiórka karmy i koców dla zwierząt ze schroniska w gdańskich Kokoszkach. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i wspaniale odpowiedzieli na naszą prośbę. Mamy nadzieję, że zebrane dary pomogą zapomnieć zwierzakom o mrozie i chłodzie. 15 grudnia razem ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zawieźliśmy zebraną pomoc. Wszyscy w schronisku bardzo dziękowali osobom, które brały udział w akcji charytatywnej. Dziękujemy WAM bardzo za wsparcie!
Szkolne Koło Wolontariatu

PODSUMOWANIE AKCJI SZLACHETNA PACZKA

Podobnie jak w latach ubiegłych, w okresie przedświątecznym w naszej szkole odbywała się zbiórka darów w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Wszystkie zgromadzone produkty trafiły do naszych najbardziej potrzebujących uczniów. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Rodzicom:

RELACJA Z MARZYCIELSKIEJ POCZTY

1 grudnia, klasy 0-3 wzięły udział w akcji Marzycielskiej Poczty. Pisaliśmy kartki z pozdrowieniami i listy do małej Irminki Rychlickiej z Kłębowic. Akcję udokumentowaliśmy licznymi zdjęciami. Nasza foto-relacja została zamieszczona na stronie Fundacji. Mamy nadzieję, że świąteczne życzenia przesłane Irmince będą odrobiną magii w codzienności i miła niespodzianką.