MISTRZOSTWA GDAŃSKA W RUGBY TAG

21.11.2017 w ZKPiG nr 24 odbył się turniej eliminacyjny do mistrzostw województwa w Rugby Tag, który był również nieoficjalnymi Mistrzostwami Gdańska. Nasza reprezentacja klas 6 wygrywając wszystkie swoje mecze grupowe uplasowała się na pierwszym miejscu. Dzięki temu zostaliśmy najlepszą drużyną w Gdańsku i już w następnym tygodniu zmierzymy się ze szkołami z całego województwa o miano najlepszej reprezentacji na Pomorzu. Skład drużyny: Julia Kierschkowska, Antek Balcerzak, Mateusz Frankowski, Jakub Grabda, Tobiasz Parafianowicz, Igor Zaczek.

II ETAP DRUŻYNOWEGO MARATONU DLA KLAS 3

Uczniowie klas 3 zmierzyli się w II etapie drużynowego maratonu matematycznego pod hasłem "Mistrzowie rachunków". Drużyny musiały wykazać się umiejętnością dokonywania obliczeń matematycznych. Kolejne zmagania w grudniu pod hasłem "Tangramowo". Oto wyniki II etapu:

WYNIKI KONKURSU PIOSENKI RELIGIJNEJ

W poniedziałek 13 listopada br. odbył się Konkurs Piosenki Religijnej, w którym wzięło udział 17 uczniów i uczennic naszej szkoły. Nie lada wyzwaniem było wybrać piosenkę, przygotować i zaśpiewać nie tylko przed nauczycielami, ale przede wszystkim w obecności swoich rówieśników. Wyróżniono dwie kategorie wiekowe: 1) klasy czwarte, 2) klasy piąte i szóste. Poniżej wyniki konkursu:

PODSUMOWANIE PROJEKTU

FILOZOFICZNA WĘRÓWKA KU WARTOŚCIOM
W październiku bieżącego roku klasy 5-7 uczestniczyły w warsztatach czytelniczych „Piękno i sztuka, co to takiego?”. Stały się one inspiracją do stworzenia własnych prac literackich i plastycznych o tematyce filozoficznej. Podejmując rozważania na temat takich wartości, jak piękno i dobro, nasi uczniowie wykazali się kreatywnością i dojrzałością. Mimo że zadanie nie należało do najłatwiejszych, w ramach projektu powstało wiele interesujących prac, wśród nich „Portret pięknego człowieka”, „Przepis na dobrego człowieka” oraz ciekawe ilustracje cytatów.

WYNIKI KONKURSU-MÓJ RÓŻANIEC

We wrześniu został ogłoszony konkurs plastyczny pt.„Mój różaniec”Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:
I miejsce - Julia Kleindienst, klasa 4e
II miejsce - Natalia Dąbrowska, klasa 4d
III miejsce - Anita Krauze, klasa 4d
Wyróżnienie: Kacper Burek, klasa 4e
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!! Dyplomy i nagrody zostaną rozdane na najbliższym apelu klas IV-VII.
Organizator: Beata Resmer

TANECZNE MISTRZOSTWA SZKOŁY

Shuffle Dance zdobywa co raz większą popularność. Tańczą go już miliony młodych osób na całym świecie.W naszej szkole również mamy speców od tych energicznych i skomplikowanych ruchów. Postanowiliśmy zatem wyłonić najlepszego z najlepszych. Do zawodów zgłosiło się aż 6 drużyn wieloosobowych i 13 solistów. Zmagania były niezwykle zacięte a jury miało nie lada dylemat kogo nagrodzić, bowiem wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności. Najlepszym męskim przedstawicielem okazał się Kuba Falba, który zajął 3 miejsce, na 2 uplasował się duet - Paula Skrzek i Natalia Rynglewska, natomiast bezkonkurencyjna okazała się Kasia Węglarz, która zdobyła zaszczytne 1 miejsce.