LAUREACI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO

W roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Gdańsku odbywała się 9. EDYCJA WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO – ogólnopolski konkurs dla klas II-VII, w którym wzięło udział 64 uczniów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności laureatom, którzy 13 czerwca br. odebrali dyplomy i książki na wielkiej gali rozdania nagród w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku:

MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH

29 maja br. odbyły się I Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 80 w Szachach. Wystartowało w nich 23 uczniów i uczennic. Szachy to dyscyplina sportu umysłowego, w której najmłodsi z powodzeniem rywalizują ze starszymi. Tak było również tym razem – w zawodach brały udział zerówki, jak i starsze klasy.

CHROŃMY TRÓJMIEJSKI PARK KRAJOBRAZOWY

„Chrońmy Trójmiejski Park Krajobrazowy”, to tematyka szkolnego konkursu przyrodniczo-plastycznego, w którym wzięli uczniowie klas czwartych. TPK to niespotykane w całej nizinnej części Europy ogromne lasy bukowe oraz unikatowa rzeźba terenu. Za ochronę walorów parku odpowiedzialni jesteśmy wszyscy. Położenie parku krajobrazowego w tak bliskim sąsiedztwie dużej aglomeracji, jest wyjątkowe w Europie, ale i zagrożeniem dla jego naturalnego piękna i przyrody. Dlatego, aby zwrócić naszą uwagę na świadome korzystanie z jego uroków, uczniowie klas czwartych przygotowali plakaty i komiksy, które utworzyły wystawę. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy zechcieli pod koniec roku szkolnego wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Gratuluję wygranym. Dyplomy i nagrody zostaną rozdane na najbliższym apelu.
Lucyna Cybula

MARATON PRZYRODNICZY DLA KLAS 4-5

Dnia 7 czerwca 2018r. zakończył się Maraton Przyrodniczy klas 4-5Konkurs polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy przyrodniczej. Do I etapu konkursu zgłosiło się 17 uczniów, a w II i III etapie konkursu rywalizowało 4 uczniów. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody zostaną rozdane podczas apelu szkolnego, a końcowe wyniki wywieszone na tablicy ogłoszeń na II piętrze.
Najlepsze wyniki osiągnęli:

MEDIATORZY KONFLIKTÓW RÓWIEŚNICZYCH

8 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste wręczenie Dyplomów Mediatora Konfliktów RówieśniczychWarsztaty odbywały się podczas ferii zimowych. W piątek uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki od Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka, oraz gratulacje i życzenia od Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska Pana Piotra Kowalczuka. Dyplomy i słowa uznania otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 80 Agata Żuk z kl.6c i Jakub Mazurek z kl.4a. Wspaniała uroczystość przy pięknej pogodzie i w życzliwej atmosferze. Serdecznie gratulujemy!

AUTORSKI INSTRUMENT MUZYCZNY-WYNIKI

Konkurs Plastyczno-Muzyczny "Zrób to sam! Autorski instrument muzyczny" został przygotowany z okazji Święta Polskiej Muzyki i Plastyki. Uczniowie przygotowali piękne, przeróżne instrumenty muzyczne,  dlatego Komisja Konkursowa nie miała łatwego zadania. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców: