SUKCES PANA MICHAŁA!

Z ogromną radością informujemy o sukcesie naszego nauczyciela Pana Michała Pruszaka. W ogólnopolskim konkursie na najlepszy  scenariusz zajęć filmowych na temat: "Jak wykorzystać film w edukacji artystycznej i medialnej?"  zajął I miejsce. Organizatorem konkursu jest Edukacja Filmowa, portal wydawany przez Filmotekę Narodową i Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Venae Artis”. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy dydaktycznej i naukowej.

WRĘCZENIE NAGRÓD ZA WMC

19 czerwca 2017 r. finaliści i wyróżnieni w Wielkim Maratonie Czytelniczym, wzięli udział w uroczystości, która odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 27 uświetlili Galę grą na gitarze oraz dwiema pieśniami. Następnie przybyli, w tym nagrodzeni z naszej szkoły -  Basia Hennig (3e), Bartłomiej Starosta (3a), Kasia Starosta (3a), Maksymilian Resmer (3a) i Wojtek Sarafin (3b), odebrali dyplomy i  upominki z rąk organizatorów oraz przedstawicielki Pomorskiego Kuratorium Oświaty. Raz jeszcze gratulujemy naszym zwycięzcom!!!

WMC - NAGRODZENI Z NASZEJ SZKOŁY KL.4-6

Przedstawiam pięciu najlepszych Maratończyków w kategorii klas starszych w naszej szkole: Nowicki Bartosz kl.6c (127p.), Jankowski Radosław kl.6b (120p.), Bigos Anna kl.5a (115p.), Michałowski Mateusz kl.6c (113p.), Szostak Gabriela kl.5b (111p.), Kijek Maria kl.4c (103p.). Jednocześnie informuję, iż wśród NAGRODZONYCH UCZESTNIKÓW WMCZ Bartosz Nowicki otrzymał tytuł FINALISTY , a Radosław Jankowski  WYRÓŻNIENIEGratuluję:)
                                                                                        Dorota Czaboćko

LAUREATKI KONKURSU LITERACKIEGO

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły zdobyły laury w konkursie literackim „Pokochaj psa, pokochaj kota”. Spośród 200 nadesłanych prac jury nagrodziło wiersz Weroniki Kaźmierczuk (kl. 6a) oraz opowiadanie Kariny Cuper (kl. 5a) i Darii Dulskiej (kl. 4a). Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 4 czerwca w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

WMC - NAGRODZENI Z NASZEJ SZKOŁY KL.2-3

Wśród finalistów Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2016/2017 "Spotkacie nowych przyjaciół" nie mogło zabraknąć naszych uczniów. Nagrodzono: Amelię Fiertek z kl.3e ( 146 pkt.), Basię Hennig z kl.3e (146 pkt.), Bartka Starostę z kl.3a (142 pkt). Wyróżnienia  przyznano: Wojtkowi Sarafinowi z kl.3b (138 pkt.) i Kasi Staroście z kl.3a (136 pkt.). Nagrodzeni uczniowie zostali zaproszeni na Galę, która odbędzie w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności 19 czerwca 2017r. o godz. 13.00

WIOSENNA ŁĄKA

Po raz kolejny uczeń uczęszczający do naszej świetlicy "Astronauci", zajął pierwsze miejsce. W międzyszkolnym świetlicowym konkursie plastycznym jury ze Szkoły Podstawowej nr 2 doceniło umiejętności Wojtka Sarafina, ucznia klasy 3b. Wojtku, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :).
Nauczyciele świetlicy Astronauci