KLASA 2B W ŚWIECIE OZOBOTÓW

Na uczniów z klasy 2b czekała niezwykła niespodzianka: na zajęcia zawitały OZOBOTY - małe, inteligentne roboty. Dzieci już w klasie pierwszej poznały podstawy programowania w języku Scratch. Teraz przyszła pora na kolejny krok. Po krótkim przeszkoleniu zaczęła się prawdziwa zabawa. Uczniowie planowali, rysowali, kodowali i sprawdzali poprawność zaprogramowanej drogi Ozobota. Kreatywność i praca w zespole zaowocowała wieloma ciekawymi  rozwiązaniami. A to dopiero początek...
                                                                      Małgorzata Łapuć

GWIAZDY NA SCENIE

Jesteśmy z Was bardzo dumni! Życzymy Wam dalszych tak pięknych występów na deskach muzycznych naszego miasta, kraju i świata!

Dyrekcja szkoły

W poniedziałek dziewczęta oraz chłopiec ze Szkoły Podstawowej nr 80, dzięki zaproszeniu od zespołu Don-Don, wystąpiły na scenie Filharmonii Bałtyckiej w przedstawieniu pt.: "Uczta na Dworze Artusa oraz Rap Neptuna". Występ był zwieńczeniem wielu godzin treningów i poświęcenia prywatnego czasu, aby dopracować swoje role w najdrobniejszych szczegółach. Mimo iż większość z naszych artystów stawiała dopiero pierwsze kroki na tak poważnej scenie, trema nikogo nie zjadła, wszyscy się świetnie bawili a publiczność nagrodziła wszystkich gromkimi brawami. W przedstawieniu wzięli udział:

PRZEDSZKOLAKI TRZECIOKLASISTOM

W czwartek 9 listopada klasa 3e została zaproszona do zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 62. Razem z całą społecznością przedszkolną brała udział w ważnym wydarzeniu. Z okazji Święta Niepodległości grupa dzieci przygotowała pod opieką swojej nauczycielki przedstawienie przybliżające historię Polski. Ciekawe teksty, wesołe piosenki, skoczne tańce dostarczyły nam wielu emocji i wzruszeń. Aktorów nagrodzono gromkimi brawami. Dziękujemy za zaproszenie!
Klasa 3e i Magdalena Kamieniecka

CZY MUZYKA JEST POTRZEBNA?

W czasie kolejnego koncertu Bajnutka poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie „Czy muzyka jest potrzebna?” Wszyscy słuchacze orzekli, że tak. Otaczający nas świat wypełniają dźwięki muzyki. Słychać ją w śpiewie ptaków, szumie drzew , plusku morskich fal. W czasie koncertu poznaliśmy nowy instrument – waltornię. Przepięknych arii operowych wysłuchaliśmy w wykonaniu młodych artystów Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

NASI UCZNIOWIE NA WYDZIALE CHEMII UG

3 listopada bieżącego roku mieliśmy przyjemność gościć na Wydziale Chemii UGDzięki uprzejmości Pana prof. Bernarda Lammka, Pan Dziekan i naukowcy Wydziału Chemii UG zorganizowali specjalnie dla nas warsztaty laboratoryjne z chemiiMogliśmy na własne oczy obejrzeć profesjonalne laboratoria i samodzielnie, choć pod uważnym nadzorem Pani dr hab. Beaty Grobelnej i Pana dr Henryka Myszki, wykonywać doświadczenia. Niezapomniane wrażenia! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w fotoalbumie.

Karina Bołkowska, nauczyciel chemii

KTO TY JESTEŚ?

Patriotyzm nie powinien kojarzyć się jedynie z martyrologią i ciężarem. Jeśli patriotyzm ma stać się wewnętrznym imperatywem, a nie tylko ozdobnym kotylionem rocznicowym, to poprzez małe odruchy społecznej solidarności, na dziecięcą miarę. Powinniśmy zatem pokazywać im, w jaki sposób mogą na co dzień, w prostych czynnościach przejawiać swój patriotyzm. Zapraszamy do obejrzenia wystawy  pt. „Kto Ty jesteś?” przygotowanej przez uczniów klasy 6a. Zamieszczone hasła są bliskie idei solidarności, wzajemnego zaufania, szacunku, ekologii, tolerancji, wolontariatu i zaangażowania na rzecz kraju.
Anna Pisowacka i uczniowie klasy 6a