OPOWIEŚĆ O ŻOŁNIERZACH - BAJNUTEK

Koncertem zatytułowanym „Opowieść o żołnierzach, zwycięstwie i wielkiej radości” rozpoczęliśmy kolejny sezon spotkań z Bajnutkiem. Wspólnie świętowaliśmy 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Dowiedzieliśmy  się, że trąbka zawsze towarzyszyła najważniejszym wydarzeniom – zagrzewała do  boju, wspaniale witała dostojnych gości, przygrywała do tańca i najpiękniej ogłaszała wielkie zwycięstwa. W czasie koncertu usłyszeliśmy utwory Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki, a także piękne pieśni wojskowe, które pomagały zwyciężać bitwy.


ŻOŁNIERSKIE DROGI DO WOLNOŚCI

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości, 26 października klasy 1a,1b i 1c  uczestniczyły we wspaniałej, żywej lekcji historii - "Żołnierskie drogi do wolności". Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawej opowieści rekonstruktora I wojny światowej - pana Mikołaja Kamienieckiego o losach żołnierzy z tamtych czasów, obejrzeć prezentację multimedialną, mundury i wyposażenie wojskowe.To było bardzo interesujące spotkanie. 

UCZYMY SIĘ PROGRAMOWAĆ!

Ach, co to była za wizyta! W czwartek 18 października 2018r. odwiedził szkołę nasz absolwent, pan Marcin Sipowicz i przeprowadził zajęcia informatyczne w  kl. 3b i 2c. Rozwiązywaliśmy różne zadania dydaktyczne związane z informatyką i robotyką. Udało nam się zaprogramować trasy ozobotów używając kodów graficznych. Bawiliśmy się świetnie i każdy z nas mógł poczuć się jak prawdziwy programista. Zajęcia bardzo się nam podobały! Dziękujemy panie Marcinie! Zapraszamy ponownie!

LEKCJA KLEKSOGRAFII KLASACH CZWARTYCH

W tym tygodniu w klasach czwartych B, C i E odbyły się niecodzienne lekcje. Podobnie jak chłopcy, pobierający naukę w Akademii u pana Ambrożego Kleksa, nasi uczniowie na języku polskim  również ćwiczyli się w trudnej sztuce kleksografii. Każdy z nich otrzymał dwa duże kleksy atramentu w kolorach czarnym i czerwonym. Zadaniem dzieci było rozdmuchiwanie tuszu za pomocą słomki. W wyniku tych działań kleksy przybrały bardzo interesujące kształty. Były wśród nich postacie ludzkie, zwierzęta, rośliny oraz różne przedmioty. Dzieci świetnie się bawiły, a aktywność tego rodzaju z pewnością sprawi, że na długo zapamiętają lekturę Jana Brzechwy.                                  Marta Franaszczuk-Truszkowska

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY 1 - 2018/2019

9 października w naszej szkole odbyła się doniosła uroczystość. Dzieci z klas 1 zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej nr 80. W obecności zaproszonych gości oraz licznie zgromadzonych rodziców i dziadków złożyli uroczyste ślubowanie, że będą wypełniać obowiązki ucznia. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, odznaki i kuferki z łakociami. Na koniec uroczystości pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali program artystyczny. Wszyscy zasłużyli na miano ucznia Szkoły Podstawowej nr 80. Witajcie uczniowie klas 1 w naszej szkolnej społeczności! 


KROPKA W KLASACH 0-3

17 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, w którym uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas posiada jakiś talent. Dzień, w którym mała Vashti uczy nas, że jesteśmy WAŻNI, że należy wierzyć we własne siły i nigdy się nie poddawać. Uczniowie klas 0-3 mieli do wykonania zadania plastyczne, logiczne, muzyczne, matematyczne i rozbudzające wyobraźnię. Był to czas niezwykłej nauki oraz zabawy z niecierpliwością będziemy oczekiwać go za rok.


sp80 gdańsk
Informacje dodatkowe