KROPKA W KLASACH 0-3

17 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, w którym uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas posiada jakiś talent. Dzień, w którym mała Vashti uczy nas, że jesteśmy WAŻNI, że należy wierzyć we własne siły i nigdy się nie poddawać. Uczniowie klas 0-3 mieli do wykonania zadania plastyczne, logiczne, muzyczne, matematyczne i rozbudzające wyobraźnię. Był to czas niezwykłej nauki oraz zabawy z niecierpliwością będziemy oczekiwać go za rok.

UCZYMY MĄDRZE, TWÓRCZO, INACZEJ ...

UCZYMY MĄDRZE, TWÓRCZO, INACZEJ, czyli KREATYWNA PEDAGOGIKA W SZKOLE
W ostatnich tygodniach nasi uczniowie w ramach różnych przedmiotów wykonywali lapbooki. Stanowią one rodzaj teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk, mieszczący się na naszych kolanach. Możemy w nim umieścić wiadomości na dowolny temat. Dlatego uczniowie przygotowali prace na temat lektur, zagadnień historycznych, budowy organizmu ludzkiego. Wszystkie lapbooki wykonane pod kierunkiem nauczycielek: M.Sztygar, M.Truszkowskiej, L.Cybuli, D.Pałkowskiej  i  zostały wyeksponowane na wystawie, przy wejściu do szkoły.
                                                                                                                                              Marta Truszkowska

ŚWIĘTO POLSKIEJ MUZYKI I PLASTYKI

22 maja obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIĘTO POLSKIEJ MUZYKI I PLASTYKI. W pierwszej kolejności odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznych, podczas, którego usłyszeliśmy Zakazane Piosenki w wykonaniu uczniów poszczególnych klas. Każda klasa otrzymała dyplom za zaangażowanie i piękny śpiew podczas festiwalu.

KIERMASZ CIAST

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom, uczniom, Gronu Pedagogicznemu, pracownikom szkoły oraz wszystkim, którzy wzięli udział w Kiermaszu Ciast oraz pomogli w przygotowaniach. Dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie kiermaszu i przygotowali przepyszne specjały z tej okazji. Dziękujemy, że zawsze możemy liczyć na Państwa pomoc.
                                               Organizatorzy kiermaszu Ciast-Opiekunowie SU

SŁOŃCE NA PIĘCIOLINII

Taki tytuł nosił ostatni, w tym roku szkolnym, koncert z cyklu „Spotkań z Bajnutkiem”, który odbył się 8 maja. Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w cyklicznych lekcjach muzycznych. W koncertach wzięli udział soliści opery Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Teatru Muzycznego w Gdyni, studenci i pedagodzy Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz zagraniczni artyści. Koncerty prowadziła pani Barbara Żurowska – Sutt. Dziękując artystom za cudowne i radosne przeżycia w świecie muzyki, z niecierpliwością czekamy na  kolejne spotkania z „Bajnutkiem” w przyszłym roku szkolnym.

KWIETNIOWE CZYTANIE NA DYWANIE

Kwietniowe "Czytanie na dywanie" w ramach projektu edukacyjnego "Cała Osiemdziesiątka czyta dzieciom" już za nami! Tym razem dzieciom z klas 1-3 czytali nauczyciele i pracownicy szkoły. Pojawiły się książki: "Muminki", "Filip w krainie zdrowia", "Jak mysz pod miotłą", "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai", "Detektyw Pozytywka" oraz wiersze J.Tuwima i J.Brzechwy.