ZIMOWE CZYTANIE NA DYWANIE

Realizując projekt edukacyjny "Cała 80-tka czyta dzieciom" uczniowie klas 0-3 wzięli udział w kolejnym "Czytaniu na dywanie". Tym razem gościliśmy rodziców. Wysłuchaliśmy opowieści "O rybaku i złotej rybce", "Pierwszych przygodach Mikołajka", "Znajomych z zerówki", "Zabawach książek", "Rudku i Reksie" oraz zabawnych "Wierszyków dla dzieci". Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.


ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA 2018

W poniedziałek 19 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Kota. Wszystkie "koty i kotki" z klas 0-3 zaprezentowały swoje kocie przebrania podczas tanecznej zabawy. Wspólnie ogladaliśmy prezentację o korzyściach posiadania kota  w domu. Najciekawsze, najbardziej kocie przebrania zastały nagrodzone "kocimi medalami". Bardzo dziękujemy za pomoc w czasie prowadzenia imprezy wychowawcom z młodszej świetlicy:)), w szczególności pani Magdzie i panu Łukaszowi.
M.Kamieniecka i I. Niedziela MSU

STYCZNIOWE CZYTANIE NA DYWANIE

Za nami kolejne "Czytanie na dywanie". Realizując projekt edukacyjny "Cała Osiemdziesiątka czyta dzieciom" uczniowie klas młodszych wysłuchali pięknych bajek, opowiadań i wierszy, czytanych tym razem przez pracowników szkoły: nauczycieli, panie woźne, panią kucharkę i panią intendentkę. Dziękujemy za piękne interpretacje i mnóstwo wrażeń!


DZIEŃ CHEMII W NASZEJ SZKOLE

9 stycznia br. odbyły się w naszej szkole warsztaty chemiczne "W świecie gazów-efektownie i wybuchowo". Zaproszeni naukowcy z Centrum Chemii w Małej Skali przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Panowie- Łukasz Sporny i Piotr Wróblewski przeprowadzili naszych uczniów przez świat gazów, wykorzystując innowacyjną technikę SSC (Small Scale Chemistry), polegającą na pracy z małą ilością substancji, co zwiększa bezpieczeństwo eksperymentu, skraca czas jego przeprowadzania i umożliwia dokładniejsze omówienie. 

START, KARNAWAŁ CZEKA

Na kolejnym koncercie Bajnutka wystartowaliśmy z trąbką, gitarą elektryczną, instrumentami klawiszowymi i vocalem w świat gorących rytmów. Zajrzeliśmy między innymi na Karaiby, do Brazylii, i na Kubę. Usłyszeliśmy karnawałowe hity, melodie grane na trąbce oraz solowe wystąpienie gitarzysty. To była prawdziwie „bombowa” parada rytmów.

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 2017

Jak co roku, w ostatnim dniu przed przerwą świąteczno-noworoczną, dzieci z klas 0-3 spotkały się na Turnieju Mikołajkowym przygotowanym przez wychowawców świetlicy szkolnej. Był okrzyk mikołajkowy, "lepienie bałwana", toczenie kuli śnieżnej i świąteczny taniec. Dziękujemy wychowawcom świetlicy za wspaniałą zabawę, która dostarczyła nam wiele uśmiechu i radości.


sp80 gdańsk
Informacje dodatkowe