ZAJĘCIA PIŁKARSKIE

Zapraszamy rodziców, dziadków, opiekunów na zajęcia z piłki nożnej, które odbywać się będą w środy od g.17.30. Zgłoszenia na adres: sportsp80@onet.pl. Przyjmujemy pierwszych 12 chętnych plus lista rezerwowa.                Michał Ołdakowski

BIEGI PRZEŁAJOWE

Przez dwa dni Park im. Jana Pawła II stanowił arenę dla zmagań gdańskich lekkoatletów. Reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców uczestniczyli w drużynowych oraz indywidualnych biegach przełajowych.  Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie. W rywalizacji indywidualnej wśród dziewcząt 3 miejsce zajęła Zuzia Być, a wśród chłopców 2 miejsce zajął Nazari Kovalishyn. W klasyfikacji drużynowej obie nasze reprezentacje wywalczyły srebrne medale zdobywając tytuł WICEMISTRZYŃ i WICEMISTRZÓW GDAŃSKA.  Oto skład naszej reprezentacji:

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

W czwartek 11 maja br. stadion lekkoatletyczny przy alei Grunwaldzkiej gościł finalistów Mistrzostw Gdańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym. Tego dnia do rywalizacji przystąpiły dziewczęta z 14 najlepszych gdańskich szkół podstawowych. W tej wyczerpującej rywalizacji bardzo dobrze spisały się nasze uczennice, które pod wodzą trenera Krzysztofa Krysteckiego zajęły 3 miejsce. Oto skład naszych brązowych medalistek: Anna Pettke, Hanna Rzepka, Julia Zambrzycka, Natalia Kuncewicz, Liliana Wylandowska oraz najmłodsza Zuzia Być. Gratulacje dla zawodniczek oraz trenera.

MISTRZOSTWA W UNIHOKEJU

We wtorek i czwartek (20 i 21.03.2017) zostały rozegrane Mistrzostwa Szkoły Sp.nr 80 w Unihokeju drużyn mieszancyh. Rywalizacja była niezwykle wyrównana co pokazały końcowe wyniki. Aż 3 zespoły w klasyfikacji końcowej uzyskały taką samą ilość pkt., a o kolejności musiały zadecydować zdobyte bramki. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja klasy 5B, na drugim miejscu znaleźli się uczniowie klasy 5C a trzecie miejsce przypadło drużynie z klasy 5A.

Wszystkim uczestniowym gratulujemy chęci, zapału oraz ponadprzeciętnych umiejętności.

SREBRNE TRZECIAKI

28.02.2017 w SP 27 odbył się Finał Zawodów Sztafetowych klas trzecich. Reprezentacja SP 80 złożona zarówno z chłopców jak i dziewczynek świetnie się spisała zdobywając tytuł vice mistrza Gdańska i zakładając na szyję srebrne medale. Zauważyć należy iż w całych zawodów wzięło udział blisko 60 szkół podstawowych. Wielkie brawa!!! Skład finałowej reprezentacji: Ola Woźniak, Julia Jadeszko, Otylia Sarnacka, Marika Lammek, Wiktoria Lammek, Amelia Fiertek, Paula Skrzek, Julek Woźniak, Julek Polak, Szymon Rudnicki, Szymon Olszewski, Oliver Czoska, Igor Jewusiak, Borys Jesionowski.

NASI WSPANIALI LEKKOATLECI

W sobotę 25 lutego w hali lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbyły się halowe Mistrzostwa Gdańska w Lekkoatletyce. W zawodach wzięło udział ponad 300 adeptów lekkiej atletyki ze szkół podstawowych, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych klasy 4 i młodsze oraz 5 i 6, osobno dziewczęta i chłopcy. Dziewczęta startowały w skoku w dal oraz w biegach na 60 oraz 600 metrów, chłopcy w skoku w dal oraz biegach na 60 oraz 1000 metrów. Naszą szkołę pod bacznym okiem trenerów p.Krzysztofa Krysteckiego oraz p.Michała Ołdakowskiego reprezentowała liczna grupa uczniów z klas 3 – 6.