ZAWODY RODZINNE - WIOSŁOWANIE

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 24.02.2018r. odbędzie się kolejna edycja zawodów rodzinnych. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. W tym miesiącu startujemy na wiosłach. Drużyny 2-osobowe (1 rodzic, 1 dziecko). W wyjątkowej sytuacji 3-osobowe. Rozpoczęcie zawodów o godzinie 10.00. Prosimy przyjść odpowiednio wcześniej. Zgłoszenia na adres mailowy: sportsp80@onet.pl.

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W piątek 15.12.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym przez SP 92. Zawody były niezwykle zacięte i mimo iż graliśmy towarzysko nie zabrakło emocji w żadnym meczu. Chłopcy spisali się wyśmienicie przegrywając tylko jeden mecz i zajmując II miejsceKażdy zawodnik naszej drużyny został uhonorowany medalem i upominkiem rzeczowym. Skład drużyny: Dawid Unton, Igor Zaczek, Mateusz Frankowski, Szymon Gradzewicz, Kuba Wicher, Nazari Kovalishyn.

SPOTKANIE Z SIATKARZEM TREFLA GDAŃSK

W dniu 16.11.2017 naszą szkołę odwiedził siatkarz Trefla Gdańsk - Wojciech Grzyb. Dzieci miały okazję przekonać się z bliska jak naprawdę wysoki jest środkowy bloku gdańskiej drużyny, jak wygląda codzienne życie zawodowego siatkarza czy sprawdzić rozmiar buta p. Wojtka. Uczniowie zadali mnóstwo pytań dotyczących życia sportowego, prywatnego czy osiągnięć sportowych siatkarza, który rozegrał już ponad 400 meczy w swojej karierze. Nie obeszło się również bez kolejki po autografy i zdjęcia - każdy został również obdarowany drobnym upominkiem od naszego gościa. Panu Wojtkowi dziękujemy za możliwość spotkania i przybliżenia dzieciom realiów oraz wyzwań jakie na nich czekają w ich przyszłym życiu sportowym.

GDAŃSK BIEGA 2017

W niedzielne popołudnie, mimo iż na stole rosół stygnie a w piekarniku kurczak się już zarumienił.... uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami wychowania fizycznego promowali aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Na plaży w Brzeźnie stawiło się ponad 3 tyś. uczestników, w tym i drużyna biegowa ze Szkoły Podstawowej nr 80. Dystans 3,5 km okazał się wymagający, jednak wszyscy stawili mu czoła i z uśmiechem na ustach dobiegli do mety.

80 NA MECZU TREFLA

W sobotę uczniowie naszej szkoły wspólnie z rodzicami i p.Krzysztofem wybrali się do ERGO Areny kibicować naszym siatkarzom w ligowym starciu. Mimo iż nasi zawodnicy nie popisali się to nie mogliśmy narzekać na nudę dzięki atrakcjom przygotowanym dla najmłodszych.Wszyscy doskonale się bawiliśmy i już czekamy na następne spotkania.

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Przez dwa dni Park im.Jana Pawła II stanowił arenę dla zmagań gdańskich lekkoatletów. Reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców uczestniczyli w sztafetowych biegach przełajowychW każdej drużynie startowało po 10 zawodników i każdy z nich miał do pokonania 1000 m. Wśród rywalizacji dziewcząt szkół podstawowych z rocznika 2005 i młodszych znakomicie spisała się reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły, które drugi raz z rzędu zdeklasowała pozostałe szkoły wygrywając zawody i zdobywając tytuł Mistrzyń Gdańska. W nagrodę dziewczęta otrzymały puchar i złote medale. Oto skład złotej sztafety: