MISTRZOSTWA GDAŃSKA - ZŁOTY MEDAL

W dniu 8 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się Finał Mistrzostw Gdańska w Sztafetach Sprawnościowych dzieci z roczników 2010 i młodszych. W finale spotkało się sześć najlepszych gdańskich szkół. Dzieci rywalizowały w sześciu zabawach, w których trzeba było wykazać się niezwykłą sprawnością fizyczną oraz sprytem. W zawodach tych rewelacyjnie spisała się reprezentacja naszej szkoły, która zdecydowanie wygrała zdobywając tytuł Mistrzów Gdańska. Dzieci w nagrodę dostały złote medale, puchar oraz pamiątkowy dyplom.

MISTRZOSTWA GDAŃSKA - II MIEJSCE

W dniu 9 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 48 odbył się Finał Mistrzostw Gdańska w Sztafetach Sprawnościowych dzieci z roczników 2008 i 2009. Po kilkumiesięcznych eliminacjach w finale spotkały się cztery najlepsze gdańskie szkoły. W zawodach tych bardzo dobrze spisała się reprezentacja naszej szkoły, która po zaciętej walce zajęła 2 miejsce. Dzieci w nagrodę dostały srebrne medale, puchar oraz pamiątkowy dyplom. Po zawodach udaliśmy się na pyszne lody, które zasponsorował Pan Krzyśków.

DYSK POMORSKI 2018

W dniu 12 czerwca na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym odbyła się 10 Pomorska Olimpiada Lekkoatletyczna „Dysk Pomorski” o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. W zawodach tych rywalizowało 20 powiatów z naszego województwa. Zawodnicy z poszczególnych powiatów rywalizowali w jedenastu konkurencjach i byli podzielenie na trzy kategorie wiekowe osobno dziewczęta i chłopcy. Zawodnicy brali udział w rywalizacji indywidualnej oraz zespołowej. W składzie reprezentacji powiatu Gdańsk, której trenerem i kierownikiem był Krzysztof Krystecki znalazła się liczna grupa naszych uczniów, która bardzo dobrze się spisała zdobywając wiele medali indywidualnych oraz wniosła znaczny wkład do klasyfikacji drużynowej, w której powiat Gdańsk zajął po zaciętej rywalizacji 3 miejsce

DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Przez dwa dni w Parku im. Jana Pawła II rozgrywano Mistrzostwa Gdańska w Drużynowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Pięcioosobowe żeńskie i męskie reprezentacje stanęły na starcie w ośmiu kategoriach. W każdym biegu do końcowej klasyfikacji zaliczano zajęte miejsca poszczególnych zawodników, a więc im wyższe miejsca zajmowali reprezentanci danej drużyny tym lepszy końcowy wynik. W zawodach tych bardzo dobrze spisały się nasze uczennice, które w klasyfikacji drużynowej zajęły wysokie 2 miejsce przegrywając złoty medal zaledwie 1 punktem. W klasyfikacji indywidualnej w roczniku 2007 trzecie miejsce zajęła Ola Woźniak, a w roczniku 2003/2004 również 3 miejsce zajęła Julia Zambrzycka.

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY DZIEWCZĄT

W dniu 22 maja na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym odbył się Finał Mistrzostw Gdańska w Czwórboju lekkoatletycznym dziewczątW zawodach tych brały udział najlepsze gdańskie szkoły. Zespoły składały się z sześciu zawodniczek, które startowały w czterech konkurencjach: w biegach na 60 i 600 m, w rzucie piłeczką palantową oraz w skoku w dal. Na końcowy wynik zespołu składała się suma punktów zdobytych przez 5 zawodniczek we wszystkich konkurencjach (wyniki były przeliczane na punkty). Jak zwykle mogliśmy liczyć na nasze lekkoatletki, które po zaciętej walce wywalczyły brązowe medaleOto skład naszej reprezentacji: Julia Kierschkowska, Ola Woźniak, Zosia Rogożyńska, Zuzia Być, Daria Dulska, Ala Piltz, Zuzia Ruwinska oraz trener Krzysztof Krystecki.

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - FINAŁ MIEJSKI

W dniu 10 maja na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym odbył się Finał Miejski Ogólnopolskich „Czwartków Lekkoatletycznych”W zawodach rywalizowali najlepsi lekkoatleci Gdańska. Zawody składały się z sześciu eliminacji, w których rywalizowały osobno dziewczynki i chłopcy, w trzech kategoriach wiekowych. Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach: bieg na 60m, 600m, 1000m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Każdy mógł startować w jednej konkurencji biegowej oraz jednej technicznej. Na końcowy wynik składała się suma punktów zdobytych na wszystkich zawodach (wynik był przeliczany na punkty). W zawodach tych startowała liczna reprezentacja naszej szkoły pod wodzą trenera Krzysztofa Krysteckiego. Nasi uczniowie bardzo dobrze się spisali, zdobywając wiele medali. Oto nasi medaliści: