LUTOWE SPOTKANIE MAŁYCH ODKRYWCÓW

24 lutego odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Małych Odkrywców. Tematem sobotnich zajęć były figury geometryczne. Dzieci, mimo mroźnej aury, chętnie przyszły do naszej szkoły, aby aktywnie i z zaangażowaniem odkrywać tajemnice matematyki. Dzielnie pracowały, tworząc z figur kolorowe zwierzątka, takie jak: kangur, lew, kotek, wróbelek. Wielkim wyzwaniem, tym razem sportowym było pokonanie toru przeszkód, który nie był wcale taki prosty. Ale nasi bohaterowie poradzili sobie znakomicie. Na zakończenie zajęć pokolorowali śmiesznego, matematycznego pajacyka. Zajęcia prowadziły panie: Jolanta Mielencka, Joanna Suchocka, Dorota Czaboćko oraz pan Hubert Mosiejko. Małych Odkrywców zapraszamy na Dzień Otwarty, w przyszłą sobotę - 03 marca w godz. 10.00 -14.00, a w ramach Klubu spotykamy się 21 kwietnia. Zapraszamy!


CZTERY PORY ROKU Z ODKRYWCAMI

Za nami sobotnie spotkanie w Klubie Małych Odkrywców. Nasi goście wzięli udział w zajęciach pt: "Cztery pory roku". W czasie zajęć rozwiązywali pogodowe zagadki, dopasowywali ubiór do odpowiedniej pory roku oraz wykonali przepiękne drzewo, na którym przyklejali kwiatuszki, listeczki, jabłuszka - w zależności od darów wiosny, lata, jesieni i zimy. Kolejnym zadaniem do wykonania było przyozdobienie torebki papierowej motywami z poznanych pór roku. Na pewno przyda się mamom na zakupy. Na zakończenie dzieci uczestniczyły w morskim doświadczeniu, gdzie po zmieszaniu odpowiednich składników ujrzeli "wzburzone Morze Bałtyckie". Było super! Zajęcia prowadziły panie: Marta Franaszczuk-Truszkowska, Katarzyna Kłosowska, Cecylia Dolna. 

ZIMOWE OPOWIEŚCI ODKRYWCÓW

Za nami trzecie spotkanie Klubu Małych Odkrywców. Tematem sobotniego spotkania były "Zimowe opowieści bałwanka". Uczestnicy zajęć obejrzeli ciekawą historię o bałwanku, który nie chciał stopnieć. Nauczyli się świątecznej piosenki w języku niemieckim. Wykonali przepięknego, kolorowego bałwanka, który na pewno ozdobi domową choinkę. Bawili się i tańczylli w rytm świątecznych piosenek. Na koniec zajęć każdy z uczestników miał swoją sesję fotograficzną. Na chwilę przemienili się w bałwankowego bohatera, a rodzice mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie. 


WODNE DOŚWIADCZENIA Z ODKRYWCAMI

W sobotę 18 listopada odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Małych Odkrywców. Tematem zajęć była woda i jej zastosowanie w środowisku. Tym razem Mali Odkrywcy poznali cykl hydrologiczny, czyli naturalny obieg wody na Ziemi. Dowiedzieli się także, jakie stany skupienia wody wyróżniamy w przyrodzie. Aktywnie i twórczo pracowali podczas zajęć plastycznych, gdzie wykonali kolorową parasolkę techniką origami. Atrakcją spotkania była możliwość pracy z tablicą interaktywną, która wywołała wśród dzieci spore zainteresowanie. Teraz każdy z uczestników wie, że woda to życie i nieustanny ruch. Niestrudzenie krąży ona w środowisku, zmieniając stany skupienia. Zajęcia prowadziły panie: Renata Sobczak, Anna Kowalczuk i Anna Pisowacka. Zapraszamy na świąteczne spotkanie Małych Odkrywców, które odbędzie się 09 grudnia w godz. 11.00 - 12.00


ŚWIAT ZMYSŁAMI POZNAWANY

Klub Małych Odkrywców oprócz sobotnich zajęć dla dzieci 5 i 6 letnich, prowadzi zajęcia dla zaprzyjaźnionych przedszkoli. Tym razem do naszej szkoły zawitały przedszkolaki z Przedszkola nr 88, dla których zajęcia przygotowała świetlica Astronauci. Dzieci uczestniczyły w projekcie pt. "Świat zmysłami poznawany", przeprowadzonych przez panie: Irenę Hałun, Ewelinę Wachowiak, Dominikę Pałkowską oraz Agnieszkę Dybowską. Zajęcia miały formę warsztatową. Każda z nauczycielek omawiała wybrany zmysł, a dzieci korzystając z niego, rozpoznawały: smaki, zapachy, kolory, przedmioty i dźwięki. Spory entuzjazm wzbudziły zabawy ruchowe, prowadzone przy akompaniamencie różnych instrumentów. Dziękujemy za przybycie  oraz naukę i zabawę w miłej atmosferze. Zapraszamy ponownie!!!
                                                      Nauczycielki świetlicy "Astronauci"


KOLOROWE EKSPERYMENTY PRZEDSZKOLAKÓW

Po wakacyjnej przerwie Klub Małych Odkrywców rozpoczął swoją działalność! W sobotę 21 października gościliśmy kilkadziesiąt dzieci z okolicznych przedszkoli na zajęciach "Kolorowe eksperymenty". Mali Odkrywcy wykonali wiele doświadczeń związanych z barwami, dowiedzieli się z jakich kolorów składa się tęcza, stworzyli tęczową pracę plastyczną oraz bawili się kolorową chustą animacyjną. To było wspaniałe, twórcze przedpołudnie! Zajęcia prowadziły panie: Ewa Sałbut i Magdalena Kosiewicz. Zapraszamy dzieci 5 i 6 - letnie na kolejne spotkanie, które odbędzie się 18 listopada o g. 11.00.


sp80 gdańsk
Informacje dodatkowe