ZMIANA TERMINU KMO

UWAGA RODZICE!
W związku z organizacją w naszej szkole wyborów samorządowych, zmuszeni jesteśmy zmienić datę zajęć w Klubie Małych Odkrywców. Pierwsze, inauguracyjne spotkanie odbędzie się 27 października 2018r. w godz.11-12. Pozostałe terminy pozostają bez zmian. Za zmianę serdecznie przepraszamy!

INAUGURACJA ZAJĘĆ W KLUBIE ODKRYWCÓW

Już wkrótce ruszają bezpłatne zajęcia dla dzieci 5 i 6 letnich w Klubie Małego Odkrywcy! Będziemy w sposób kreatywny odkrywać, eksperymentować i zgłębiać tajniki wiedzy. Zajęcia będą kontynuowane raz w miesiącu w godz. 11.00-12.00. W trakcie zajęć na rodziców czeka mini kawiarenka. Serdecznie zapraszamy do poznania naszej szkoły podczas wspólnej zabawy na festynie rodzinnym "Urodziny Niepodległej" 29 września 2018r. w g.11-13.30. Terminy zajęć w KMO: 27 października, 17 listopada, 15 grudnia, 19 stycznia, marzec – Dzień Otwarty Szkoły, 13 kwietnia, 18 maja. Przyjdźcie! Zobaczcie! Przekonajcie się! Czekamy na Was! Serdecznie zapraszamy!

OSTATNIE ZAJĘCIA KLUBU MAŁYCH ODKRYWCÓW

Za nami sobotnie zajęcia w Klubie Małych Odkrywców. Tym razem zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Tematem spotkania były "Shapes". Uczestnicy zajęć poznali nazwy kształtów, wysłuchali kolorowej piosenki pt:" Shape song", wykazali się niezwykłym talentem plastycznym, tworząc z piasku kinetycznego różne kształty i figury. Sprawdzili swoje umiejętności ruchowe podczas tanecznego utworu "Dancing shapes". Niestety były to już ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym, dlatego każdy milusiński otrzymał pamiątkowy dyplom i słodkości, które osłodziły sobotnie przedpołudnie. To była wspaniała, twórcza zabawa. Zajęcia prowadziły panie: Martyna Mysiakowska i Zuzanna Baranowska.

BURSZTYNOWA WIOSNA Z PRZEDSZKOLAKAMI

Sobotnie zajęcia Klubu Małych Odkrywców były niesamowite. "Bursztynowa wiosna" to temat spotkania, który owocował w najnowsze technologie. Nasi goście z uwagą wysłuchali opowieści o ciekawskim komarze, mieli okazję obejrzeć przepiękne wytwory z bursztynu oraz nauczyli się bardzo ważnego słowa, jakim jest inkluzja. Interesującym punktem zajęć było wykonanie pracy plastycznej na tabletach w programie "Mały rysownik." Innowacynym i bardzo ciekawym zadaniem podczas tego spotkania było użycie malutkich, ale jakże przyjaznych Ozobotów. Są to inteligentne roboty wykorzystywane do nauki programowania. Podczas zabawy Mali Odkrywcy wykazali się aktywnością i chęcią poznania nowinek technologicznych. Zajęcia prowadziły panie: Małgorzata Łapuć, Katarzyna Jadeszko, Paulina Mądro.

LUTOWE SPOTKANIE MAŁYCH ODKRYWCÓW

24 lutego odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Małych Odkrywców. Tematem sobotnich zajęć były figury geometryczne. Dzieci, mimo mroźnej aury, chętnie przyszły do naszej szkoły, aby aktywnie i z zaangażowaniem odkrywać tajemnice matematyki. Dzielnie pracowały, tworząc z figur kolorowe zwierzątka, takie jak: kangur, lew, kotek, wróbelek. Wielkim wyzwaniem, tym razem sportowym było pokonanie toru przeszkód, który nie był wcale taki prosty. Ale nasi bohaterowie poradzili sobie znakomicie. Na zakończenie zajęć pokolorowali śmiesznego, matematycznego pajacyka. Zajęcia prowadziły panie: Jolanta Mielencka, Joanna Suchocka, Dorota Czaboćko oraz pan Hubert Mosiejko. Małych Odkrywców zapraszamy na Dzień Otwarty, w przyszłą sobotę - 03 marca w godz. 10.00 -14.00, a w ramach Klubu spotykamy się 21 kwietnia. Zapraszamy!

CZTERY PORY ROKU Z ODKRYWCAMI

Za nami sobotnie spotkanie w Klubie Małych Odkrywców. Nasi goście wzięli udział w zajęciach pt: "Cztery pory roku". W czasie zajęć rozwiązywali pogodowe zagadki, dopasowywali ubiór do odpowiedniej pory roku oraz wykonali przepiękne drzewo, na którym przyklejali kwiatuszki, listeczki, jabłuszka - w zależności od darów wiosny, lata, jesieni i zimy. Kolejnym zadaniem do wykonania było przyozdobienie torebki papierowej motywami z poznanych pór roku. Na pewno przyda się mamom na zakupy. Na zakończenie dzieci uczestniczyły w morskim doświadczeniu, gdzie po zmieszaniu odpowiednich składników ujrzeli "wzburzone Morze Bałtyckie". Było super! Zajęcia prowadziły panie: Marta Franaszczuk-Truszkowska, Katarzyna Kłosowska, Cecylia Dolna.