ZIMOWE OPOWIEŚCI ODKRYWCÓW

Za nami trzecie spotkanie Klubu Małych Odkrywców. Tematem sobotniego spotkania były "Zimowe opowieści bałwanka". Uczestnicy zajęć obejrzeli ciekawą historię o bałwanku, który nie chciał stopnieć. Nauczyli się świątecznej piosenki w języku niemieckim. Wykonali przepięknego, kolorowego bałwanka, który na pewno ozdobi domową choinkę. Bawili się i tańczylli w rytm świątecznych piosenek. Na koniec zajęć każdy z uczestników miał swoją sesję fotograficzną. Na chwilę przemienili się w bałwankowego bohatera, a rodzice mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie. 


WODNE DOŚWIADCZENIA Z ODKRYWCAMI

W sobotę 18 listopada odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Małych Odkrywców. Tematem zajęć była woda i jej zastosowanie w środowisku. Tym razem Mali Odkrywcy poznali cykl hydrologiczny, czyli naturalny obieg wody na Ziemi. Dowiedzieli się także, jakie stany skupienia wody wyróżniamy w przyrodzie. Aktywnie i twórczo pracowali podczas zajęć plastycznych, gdzie wykonali kolorową parasolkę techniką origami. Atrakcją spotkania była możliwość pracy z tablicą interaktywną, która wywołała wśród dzieci spore zainteresowanie. Teraz każdy z uczestników wie, że woda to życie i nieustanny ruch. Niestrudzenie krąży ona w środowisku, zmieniając stany skupienia. Zajęcia prowadziły panie: Renata Sobczak, Anna Kowalczuk i Anna Pisowacka. Zapraszamy na świąteczne spotkanie Małych Odkrywców, które odbędzie się 09 grudnia w godz. 11.00 - 12.00


ŚWIAT ZMYSŁAMI POZNAWANY

Klub Małych Odkrywców oprócz sobotnich zajęć dla dzieci 5 i 6 letnich, prowadzi zajęcia dla zaprzyjaźnionych przedszkoli. Tym razem do naszej szkoły zawitały przedszkolaki z Przedszkola nr 88, dla których zajęcia przygotowała świetlica Astronauci. Dzieci uczestniczyły w projekcie pt. "Świat zmysłami poznawany", przeprowadzonych przez panie: Irenę Hałun, Ewelinę Wachowiak, Dominikę Pałkowską oraz Agnieszkę Dybowską. Zajęcia miały formę warsztatową. Każda z nauczycielek omawiała wybrany zmysł, a dzieci korzystając z niego, rozpoznawały: smaki, zapachy, kolory, przedmioty i dźwięki. Spory entuzjazm wzbudziły zabawy ruchowe, prowadzone przy akompaniamencie różnych instrumentów. Dziękujemy za przybycie  oraz naukę i zabawę w miłej atmosferze. Zapraszamy ponownie!!!
                                                      Nauczycielki świetlicy "Astronauci"


KOLOROWE EKSPERYMENTY PRZEDSZKOLAKÓW

Po wakacyjnej przerwie Klub Małych Odkrywców rozpoczął swoją działalność! W sobotę 21 października gościliśmy kilkadziesiąt dzieci z okolicznych przedszkoli na zajęciach "Kolorowe eksperymenty". Mali Odkrywcy wykonali wiele doświadczeń związanych z barwami, dowiedzieli się z jakich kolorów składa się tęcza, stworzyli tęczową pracę plastyczną oraz bawili się kolorową chustą animacyjną. To było wspaniałe, twórcze przedpołudnie! Zajęcia prowadziły panie: Ewa Sałbut i Magdalena Kosiewicz. Zapraszamy dzieci 5 i 6 - letnie na kolejne spotkanie, które odbędzie się 18 listopada o g. 11.00.


KLUB MAŁYCH ODKRYWCÓW ZAPRASZA 2017/2018

Szkoła Podstawowa nr 80 zaprasza wszystkie dzieci 5 i 6 letnie na bezpłatne, nietuzinkowe spotkania w Klubie Małych Odkrywców. Pierwsze zajęcia odbędą się 21 pażdziernika 2017r. o g.11 i będą kontynuowane raz w miesiącu. Będziemy w sposób kreatywny odkrywać, eksperymentować i zgłębiać tajniki wiedzy. Kolejne spotkania odbędą się18 listopada, 09 grudnia 2017r. oraz 20 stycznia, 24 lutego, 21 kwietnia, 19 maja 2018r.   
W trakcie zajęć na rodziców czeka minikawiarenka. Dodatkowe informacje pod nr tel.(58)556-46-62. Przyjdźcie! Zobaczcie! Przekonajcie się! Czekamy na Was! Serdecznie zapraszamy! 
Bieżące informacje można znaleźć w zakładce KLUB ODKRYWCÓW.

sp80 gdańsk
Informacje dodatkowe