OSTATNIE ZAJĘCIA KLUBU MAŁYCH ODKRYWCÓW

Za nami sobotnie zajęcia w Klubie Małych Odkrywców. Tym razem zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Tematem spotkania były "Shapes". Uczestnicy zajęć poznali nazwy kształtów, wysłuchali kolorowej piosenki pt:" Shape song", wykazali się niezwykłym talentem plastycznym, tworząc z piasku kinetycznego różne kształty i figury. Sprawdzili swoje umiejętności ruchowe podczas tanecznego utworu "Dancing shapes". Niestety były to już ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym, dlatego każdy milusiński otrzymał pamiątkowy dyplom i słodkości, które osłodziły sobotnie przedpołudnie. To była wspaniała, twórcza zabawa. Zajęcia prowadziły panie: Martyna Mysiakowska i Zuzanna Baranowska. 


BURSZTYNOWA WIOSNA Z PRZEDSZKOLAKAMI

Sobotnie zajęcia Klubu Małych Odkrywców były niesamowite. "Bursztynowa wiosna" to temat spotkania, który owocował w najnowsze technologie. Nasi goście z uwagą wysłuchali opowieści o ciekawskim komarze, mieli okazję obejrzeć przepiękne wytwory z bursztynu oraz nauczyli się bardzo ważnego słowa, jakim jest inkluzja. Interesującym punktem zajęć było wykonanie pracy plastycznej na tabletach w programie "Mały rysownik." Innowacynym i bardzo ciekawym zadaniem podczas tego spotkania było użycie malutkich, ale jakże przyjaznych Ozobotów. Są to inteligentne roboty wykorzystywane do nauki programowania. Podczas zabawy Mali Odkrywcy wykazali się aktywnością i chęcią poznania nowinek technologicznych. Zajęcia prowadziły panie: Małgorzata Łapuć, Katarzyna Jadeszko, Paulina Mądro.


LUTOWE SPOTKANIE MAŁYCH ODKRYWCÓW

24 lutego odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Małych Odkrywców. Tematem sobotnich zajęć były figury geometryczne. Dzieci, mimo mroźnej aury, chętnie przyszły do naszej szkoły, aby aktywnie i z zaangażowaniem odkrywać tajemnice matematyki. Dzielnie pracowały, tworząc z figur kolorowe zwierzątka, takie jak: kangur, lew, kotek, wróbelek. Wielkim wyzwaniem, tym razem sportowym było pokonanie toru przeszkód, który nie był wcale taki prosty. Ale nasi bohaterowie poradzili sobie znakomicie. Na zakończenie zajęć pokolorowali śmiesznego, matematycznego pajacyka. Zajęcia prowadziły panie: Jolanta Mielencka, Joanna Suchocka, Dorota Czaboćko oraz pan Hubert Mosiejko. Małych Odkrywców zapraszamy na Dzień Otwarty, w przyszłą sobotę - 03 marca w godz. 10.00 -14.00, a w ramach Klubu spotykamy się 21 kwietnia. Zapraszamy!


CZTERY PORY ROKU Z ODKRYWCAMI

Za nami sobotnie spotkanie w Klubie Małych Odkrywców. Nasi goście wzięli udział w zajęciach pt: "Cztery pory roku". W czasie zajęć rozwiązywali pogodowe zagadki, dopasowywali ubiór do odpowiedniej pory roku oraz wykonali przepiękne drzewo, na którym przyklejali kwiatuszki, listeczki, jabłuszka - w zależności od darów wiosny, lata, jesieni i zimy. Kolejnym zadaniem do wykonania było przyozdobienie torebki papierowej motywami z poznanych pór roku. Na pewno przyda się mamom na zakupy. Na zakończenie dzieci uczestniczyły w morskim doświadczeniu, gdzie po zmieszaniu odpowiednich składników ujrzeli "wzburzone Morze Bałtyckie". Było super! Zajęcia prowadziły panie: Marta Franaszczuk-Truszkowska, Katarzyna Kłosowska, Cecylia Dolna. 

ZIMOWE OPOWIEŚCI ODKRYWCÓW

Za nami trzecie spotkanie Klubu Małych Odkrywców. Tematem sobotniego spotkania były "Zimowe opowieści bałwanka". Uczestnicy zajęć obejrzeli ciekawą historię o bałwanku, który nie chciał stopnieć. Nauczyli się świątecznej piosenki w języku niemieckim. Wykonali przepięknego, kolorowego bałwanka, który na pewno ozdobi domową choinkę. Bawili się i tańczylli w rytm świątecznych piosenek. Na koniec zajęć każdy z uczestników miał swoją sesję fotograficzną. Na chwilę przemienili się w bałwankowego bohatera, a rodzice mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie. 


WODNE DOŚWIADCZENIA Z ODKRYWCAMI

W sobotę 18 listopada odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Małych Odkrywców. Tematem zajęć była woda i jej zastosowanie w środowisku. Tym razem Mali Odkrywcy poznali cykl hydrologiczny, czyli naturalny obieg wody na Ziemi. Dowiedzieli się także, jakie stany skupienia wody wyróżniamy w przyrodzie. Aktywnie i twórczo pracowali podczas zajęć plastycznych, gdzie wykonali kolorową parasolkę techniką origami. Atrakcją spotkania była możliwość pracy z tablicą interaktywną, która wywołała wśród dzieci spore zainteresowanie. Teraz każdy z uczestników wie, że woda to życie i nieustanny ruch. Niestrudzenie krąży ona w środowisku, zmieniając stany skupienia. Zajęcia prowadziły panie: Renata Sobczak, Anna Kowalczuk i Anna Pisowacka. Zapraszamy na świąteczne spotkanie Małych Odkrywców, które odbędzie się 09 grudnia w godz. 11.00 - 12.00


sp80 gdańsk
Informacje dodatkowe